Stena Recycling organizuje wielką zbiórkę surowców wtórnych podczas festynu Dnia Ziemi

24 czerwca, w ramach obchodów Dnia Ziemi, Stena Recycling zaprasza do specjalnie otwartej na tę okazję mobilnej STENA Ekostacji, czyli centrum zbiórki odpadów przeznaczonych do przetworzenia oraz stoiska edukacji i zabaw ekologicznych.
Festyn ekologiczny Festyn ekologiczny: WEEE
Co kreacja zrobi z odpadów? Co kreacja zrobi z odpadów?
Gdzie oddać odpady za nagrody? Gdzie oddać odpady za nagrody?

W tym roku, podczas festynu z okazji światowego Dnia Ziemi, Stena Recycling, lider w dziedzinie odzysku i przetwarzania surowców wtórnych, będzie odbierać makulaturę, butelki PET, plastikowe zabawki, puszki aluminiowe oraz drobny, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Wszyscy, którzy przyniosą takie odpady, otrzymają w zamian nasionka lub byliny różnych roślin według ustalonego przelicznika. Mobilna STENA Ekostacja zostanie zlokalizowana na terenie parkingu RKS SKRA, z bezpośrednim wjazdem od ul. Wawelskiej.

„W odpowiedzi na sugestie uczestników ubiegłorocznej imprezy poszerzyliśmy asortyment zbieranych w czasie akcji surowców wtórnych. Stare urządzenia zasilane prądem czy zużyte plastikowe butelki to bardzo korzystne dla recyklingu rodzaje odpadów, które mogą być włączane do ponownego obiegu. Po przetworzeniu stanowią bazę do produkcji nowych towarów, na przykład z 35 butelek PET może powstać bluza typu polar.” - mówi Anna Nowakowska, Dyrektor Marketingu w Stena Recycling.

Na prawdziwych fanów recyklingu czeka wyjątkowa nagroda - rodzinny rejs dla dwóch dorosłych osób i dwójki dzieci do lat 14 „Szwecja w jeden dzień”, ufundowany przez Stena Line - siostrzaną spółkę Stena Recycling. Aby ją zdobyć należy wziąć udział w konkursie „Recyklingowe Zwierzęta Świata”.

Konkurs ma pobudzić wyobraźnię dzieci i rodziców. Przygotowane w domach eksponaty z surowców wtórnych należy przynieść na stoisko edukacyjne STENA wraz z opisem i informacją o autorze. Po festynie organizator wybierze i nagrodzi najciekawszą pracę.

„W tym roku chcemy również zainspirować odwiedzających festyn Warszawiaków i pokazać im jak ciekawie i twórczo wykorzystać różne materiały. Dzięki temu budujemy świadomość, że w wielu zużytych przedmiotach tkwi także zaczątek ”drugiego życia”. – dodaje Anna Nowakowska, Dyrektor Marketingu w Stena Recycling.

Dla odwiedzających mobilną STENA Ekostację firma przygotowała także wiele innych atrakcji, m.in.: wspólne budowanie Pałacu Kultury i Odpadów, tworzenie latających EkoSmoków, kręcenie kołem ekozobowiązań i segregację surowców wtórnych na czas! Chętni będą mogli również przyjrzeć się z bliska działaniu śmieciarki przeznaczonej do odbioru odpadów przeznaczonych do recyklingu, a także sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na zagadki w zabawie memorecykling.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Wjazd (również samochodem) do punktu zbiórki będzie możliwy od ul. Wawelskiej (punkt 5. na mapce z programem festynu: mapa . Do mobilnej STENA Ekostacji można dojść od strony Pól Mokotowskich i ulicy Ondraszka. Zbiórka odbędzie się w godzinach 10.00 – 17.00.